naciśnij w dowolnym miejscu, aby zamknąć reklamę...
Brać Łowiecka - sygnałówka
 
wschód:
zachód:
05:20
19:47
wschód:
zachód:
03:28
15:23
Imieniny:
Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa Brać Łowiecka - miesięcznik myśliwych i sympatyków łowiectwa
KALENDARIUM
<< Kwiecień 2014 >>
pon wt śr czw pt so nie
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
GALERIA
Strona główna Aktualności
Brać Łowiecka - Nowelizacja Prawa łowieckiego weszła w życie
Nowelizacja Prawa łowieckiego weszła w życie
21 kwietnia br. zaczęła obowiązywać podpisana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego 13 lutego br. nowelizacja ustawy Prawo łowieckie, której konsekwencją jest powrót sądownictwa łowieckiego. Wśród najistotniejszych zmian precyzuje ona m.in. reguły odpowiedzialności dyscyplinarnej myśliwych oraz znacznie poszerza zakres kontroli sądów powszechnych nad orzeczeniami sądów łowieckich. Kontrola ta obejmuje także uchwały o ukaraniu za naruszenie zasad selekcji osobniczej.
Brać Łowiecka - Hubertus Expo 2014
Hubertus Expo 2014

W dniach 25–27 kwietnia w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się XI edycja targów łowieckich Hubertus Expo. Na tegorocznej liście wystawców znajduje się 150 pozycji.


Brać Łowiecka - Po raz szósty powalczą o Róg Zbramira
Po raz szósty powalczą o Róg Zbramira

26 kwietnia na niepołomickim zamku królewskim w szranki stanie ponad 100 sygnalistów myśliwskich, którzy już po raz szósty wezmą udział w rywalizacji o Róg Zbramira, prestiżową nagrodę Małopolskiego Konkursu Sygnalistyki Myśliwskiej.
Impreza odbywa się pod patronatem . Została wpisana w cykl obchodów jubileuszu 90-lecia istnienia Lasów Państwowych.
Plakat informacyjny można pobrać TUTAJ

Warsztaty dla ogarów i gończych polskich

W dniach 28 kwietnia–2 maja br. w Jaśkowie k. Pisza już po raz trzeci odbędą się Warsztaty dla Ogarów i Gończych Polskich zakończone Konkursem Pracy Psów Tropowców i Posokowców, który zostanie przeprowadzony 3 maja. Organizatorem warsztatów jest Nadleśnictwo Pisz, a konkursu – Zarząd Okręgowy PZŁ w Suwałkach wraz z Nadleśnictwem Pisz. Redakcja sprawuje patronat medialny nad tą imprezą.

Brać Łowiecka - Lornetki za gniazda!
Lornetki za gniazda!

Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” od wielu lat zajmuje się restytucją sokoła wędrownego we współpracy z leśnikami, myśliwymi i rozmaitymi organizacjami. Co roku reintrodukuje po kilkadziesiąt osobników do natury. Główny cel Stowarzyszenia to odbudowanie populacji sokoła wędrownego zajmującego gniazda nadrzewne. Aby je znaleźć, niezbędna jest pomoc ludzi, którzy często bywają w lesie.

Brać Łowiecka - Zawody strzeleckie służb mundurowych
Zawody strzeleckie służb mundurowych

II Dolnośląskie Zawody Strzeleckie Myśliwych, Policjantów i Innych Służb Mundurowych odbędą się 10 maja br. pod patronatem . Zapisy trwają tylko do 15 kwietnia br. (wtorek).

Zawody są organizowane przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Dzierżoniowie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów we Wrocławiu. Odbędą się na strzelnicy myśliwskiej w Biernacicach koło Ziębic. Start o godz. 8.30. Sponsorami nagród są m.in. firmy Knieja z Krakowa, M.K. Szuster z Warszawy, Fiskars Polska oraz Hunter Wild.

Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć TUTAJ

Red., fot. ADP

Brać Łowiecka - "Śląskie łowy" - nowa książka Wydawnictwa Mirczumet
"Śląskie łowy" - nowa książka Wydawnictwa Mirczumet

W najbliższą sobotę (12 kwietnia) o godz. 17.00 w sali widowiskowej pawilonu im. Elwiry Kamińskiej w siedzibie zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie odbędzie się spotkanie autorskie z Edwardem Goszykiem oraz Jarosławem Janickim promujące książkę „Śląskie łowy” wydaną nakładem Wydawnictwa Mirczumet. Wydarzenie uatrakcyjnią występ solistów chóru Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Es-kadra.

Brać Łowiecka - ExpoHunting w Sosnowcu zakończone!
ExpoHunting w Sosnowcu zakończone!

W niedzielę 6 kwietnia br. zakończyła się piąta edycja międzynarodowych targów łowieckich ExpoHunting w Sosnowcu. Wzięło w nich udział ok. 160 wystawców reprezentujących 14 krajów (dla porównania, w ubiegłym roku było to 130 wystawców z 8 krajów) i ponad 8 tys. zwiedzających (w ubiegłym roku nieco ponad 7 tys.). Powierzchnia ekspozycyjna została zwiększona o prawie 30% w stosunku do 2013 r.

Brać Łowiecka - Rzeczoznawcy z zakresu szkód łowieckich - nabór na III etap szkoleń TRLS
Rzeczoznawcy z zakresu szkód łowieckich - nabór na III etap szkoleń TRLS
Trwa nabór chętnych do odbycia ostatniego, trzeciego etapu szkoleń z zakresu szacowania szkód łowieckich, organizowanych przez Towarzystwo Rzeczoznawców i Likwidatorów Szkód. Zostanie ono zakończone egzaminem przeprowadzonym we współpracy z naukowcami z Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kursantom, którzy ukończą go z wynikiem pozytywnym, zostaną przyznane uprawnienia rzeczoznawcy certyfikowanego TRLS.
Brać Łowiecka - Prawo łowieckie znowu w Trybunale
Prawo łowieckie znowu w Trybunale
Nie przebrzmiało jeszcze echo zmian w ustawie Prawo łowieckie dotyczących sądownictwa łowieckiego (nowe przepisy wchodzą w życie 21 kwietnia br.), a do Trybunału Konstytucyjnego wpłynął kolejny wniosek o rozpatrzenie jej zgodności z Konstytucją RP. Tym razem wątpliwości dotyczą unormowania przez Ministra Środowiska w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz kwestii, które wykraczają poza ramy upoważnienia ustawowego.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

E-mail
Hasło
Rejestracja
OK
Szukaj
Newsletter
Adres e-mail:
Zapisz się
Brać Łowiecka - aktualny numer
Wydawnictwo OIKOS

Użytkowanie portalu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Brać ŁowieckaWarszawa, ul. Kaliska 1 m. 9, tel. 22 824 57 28, faks 22 822 66 49
Adres do korespondencji: skr. pocz. 54, 00-973 Warszawa, e-mail: braclowiecka@oikos.net.pl
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o., 02-316 Warszawa, ul. Kaliska 1 m. 7, tel. 22 822 03 34, faks 22 822 66 49, e-mail: oikos@oikos.net.pl
KRS Warszawa nr 00000-82863, NIP 118-00-09-226, Regon 011570708, Kapitał zakładowy 393.000 zł

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie tylko za pisemnym zezwoleniem.